طراحی سایت ریسپانسیو

طراحی سایت موفق امروزه نکات کلیدی بسیار زیادی را نیاز دارد یکی از نیاز های اساسی در طراحی سایت موفق امروزه طراحی سایت ریسپانسیو یا همان طراحی سایت واکنش گرا می باشد. در طراحی سایت ریسپانسیو نمایش وب سایت در موبایل و تبلت می باشد . با ما همراه باشید تا نحوه طراحی سایت ریسپانسیو را برای شما عزیزان توصیف کنیم .

طراحی سایت ریسپانسیو

استفاده از mobile و تبلت Smart Phone))  به شدت رو به گسترش است. به طوری که کاربران چنین دستگاه هایی دیگر برای چک کردن بسیاری از وب سایت ها تمایلی به روشن نمودن Computer رو میزی یا laptop خود ندارند. پس وب سایتی که با چنین دستگاه هایی منطبق باشد بسیار با اهمیت است. این دستگاه ها حتی باعث تغییر در روند طراحی وب سایت شده اند. قبلا طراحان وب سایت تنها برای یک مدل طراحی داشتند. گرچه امروزه روند طراحی وب سایت برای موبایل و تبلت کاملا با نسخه دسکتاپ متفاوت میباشد: تفاوت هایی مانند اندازه صفحه، لمس نمودن صفحه به جای کلیک کردن و بسیاری از حالتهای طراحی مختلف. اگر بهینه سازی در موتورهای جستجو را به عنوان عامل مهمی در سرازیر نمودن کاربران به سوی وب سایت قلمداد کنیم، پس داشتن وب سایتی منطبق با موبایل و تبلت اجتناب ناپذیر است. امروزه فروش موبایل بسیار بیشتر از فروش کامپیوترهای رومیزی است بطوری که در سال 2014 استفاده از اینترنت از دستگاه¬های موبایل بیشتر از کامپیوترهای رومیزی بوده است.

طراحی وب سایت ریسپانسیو

طراحی وب سایت برای موبایل یا تبلت نوعی از نمایش وب سایت برای دیدن بهترین حالت در چنین دستگاه هایی است به طوریکه اگر سایز دستگاه کوچک یا بزرگ گردد اسکرول افقی نداشته باشیم و اندازه و سایز عناصر داخل صفحه مانند تصاویر و متون با بهترین کیفیت قابل رویت باشد.


محاسن داشتن یک وب سایت ریسپانسیو  (Responsive)

1-    انعطاف پذیری بسیار بالا با اندازه صفحه نمایش : عناصر صفحه در این سایت ها دارای حرکت اتوماتیک در تمام صفحه اند. به عنوان مثال اگر لینکهای وب سایت در نسخه کامپیوترهای رومیزی به صورت عمودی میباشد و این حالت در نسخه موبایل به اندازه کافی فضا برای نمایش ندارد، سیستم به صورت اتوماتیک آن را برای داشتن بهترین حالت نمایش، افقی قرار میدهد.
2-     بهترین تجربه برای کاربر : از مشکلات کاربران در زمان دیدن وب سایتها در موبایل یا تبلت، اسکرول افقی است. یعنی هم باید حواسش به اسکرول عمودی و هم اسکرول افقی باشد که این برای افرادی که در طول روز کار زیادی دارند طاقت فرسا میباشد. پس در وب سایتهای ریسپانسیو این مشکل کاملا حل شده و کاربر تنها با لمس صفحه میتواند اسکرول عمودی خود را انجام دهد.
3-    مقرون به صرفه بودن : داشتن سایتی با قابلیت نمایش برای تمام دستگاه ها، مزیت بزرگی است چون مدیریت اینگونه وب سایتها آسانتر از وب سایتهایی است که 3 نسخه جدا از هم طراحی باشند. چنانچه قیمت ورژن های کامپیوترهای رومیزی با تبلت و موبایل را با یکدیگر جمع کنیم خیلی بیشتر از سایت های ریسپانسیو خواهد شد. ضمناً بهینه سازی چنین وب سایت های در گوگل بسیار آسانتر خواهد بود چون در تمام حالت ها کاربر به یک وب سایت منتقل می شود .
4-    توصیه گوگل درخصوص وب سایت¬های ریسپانسیو  : حدود  67% کسب و کارها در دنیا به دنبال توصیه های گوگل بوده و آنها را در مدل کسب و کاری خود پیاده می کنند. پیشنهاد گوگل وب سایت های ریسپانسیو است چون در این حالت صفحه مورد نظر تنها یک آدرس یا URL دارد و از یک کد HTML بهره می¬برد. تمامی و سایت¬های دنیا توسط زبان HTML طراحی و توسعه یافته¬اند و برای گوگل بسیار راحت تر خواهد بود که چنین صفحاتی را پیدا کند. از طرف دیگر کاربران به راحتی چنین صفحاتی را به اشتراک می گذارند.
بنابراین چنانچه شما تمایل داشته باشید میتوانیم طراحی وب سایت شما را در شرکت اینتن سایت دیزاین به صورت ریسپانسیو به انجام برسانیم.