چهارشنبه, 21 آذر 1397 ساعت 16:45

شناسایی بهترین کلمات کلیدی ارزشمند برای سئو

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 شناسایی بهترین کلمات کلیدی ارزشمند برای سئو

سئو یکی از موضوعات مهمی است که در طراحی سایت مطرح می شود و زمانی بیشتر اهمیت خواهد داشت که شما قصد دارید به وسیله ی وب سایت خود به درآمدزایی برسید و سئو سایت تان را افزایش بدهید. اگر بدون هدف محتوا بنویسید و به دنبال کلمات کلیدی با ارزش نباشید صرفا وقت خود را هدر داده اید اما اگر می خواهید با تکنیک های آشنا شوید که به شما در این شناسایی کمک می کنند با ادامه این پست ما را همراهی کنید... 

کلمات کلیدی

کلمات کلیدی شامل عبارت ها و اصطلاحاتی هستند با محتوایات یک سایت ارتباط داشته اند و علاوه بر اینکه با موتورهای جستجو مرتبط می باشند میتوانند کاربرانی را به سایت ما هدایت کنند. برای اینکه بتوانید کلمات کلیدی را شناسایی کنید باید بدانید که کاربران دقیقا به دنبال چه کلمات و عبارتهای هستند و چقدر این عبارتها میتوانند برایتان درآمدزایی کنند و میزان رقابت در هر عبارتی چقدر است؟ 

برای اینکه بتوان کلمات کلیدی را شناسایی کرد و به میزان جستجوی آن ها پی برد، ابزارهای گوناکونی وجود داشته است اما این فرآیند هم اکنون اندکی دشوار و پیچیده است. شما باید پیش از اینکه حتی محتوای خود را بنویسید به دنبال کلمات کلیدی باارزش باشید. زمانی یک محتوای باکیفیت را می نویسید که در شناسایی کلمات کلیدی موفق بوده باشید. ممکن است شما با توجه به تجربه ی که داشته اید یک لیست از کلمات کلیدی را برای خودتان مشخص نمایید ولی آن چیزی که مهم است کلمات کلیدی از دید کاربران می باشد چون این کلمات میتوانند به سئو سایت کمک کنند. 

* بیش ترین کلمات کلیدی جستجو شده به واسطه کاربران

برای دستیابی به کلماتی که به واسطه کاربران بیش تر جستجو شده اند می توانیم از تکنیک ها و ابزارهای مختلفی استفاده نماییم:

1) ابزار Keyword Planner : یکی از بهترین ابزارهای می باشد که به واسطه گوگل معرفی گردیده است. برای افرادی که می خواهند از سرویس تبلیغات گوگل استفاده کنند این برنامه گزینه ی خوبی است. برای اینکه میزان جستجو، سطح رقابتی و هزینه ی مورد نیاز برای تبلیغ را بدست بیاورید کافی است کلمات کلیدی را در قسمت مورد نظر برنامه جستجو کنید و نتیجه را دریافت نمایید.  بسیاری از متخصصین سئو و کاربران از این ابزار ارزشمند در شناسایی کلمات کلیدی استفاده می کنند. 

2) پیشنهادات گوگل : یکی دیگر از راهکارهای ساده که بین کاربران محبوب است توجه به پیشنهادات گوگل است.وقتی شما یک کلمه کلیدی را در گوگل تایپ می کنید ، به شما پیشنهاداتی ارائه می شود که با توجه به میزان جستجوی کاربران بوده است. البته در پایان گوگل پیشنهادات دیگری را به شما میدهد که طولانی هستند و دقیقا اشاره به هدف کاربران دارند و از نظر معنی با عبارتهای که شما جستجو کرده اید ، هم معنی می باشند. 

3)ابزار kwfinder : یکی دیگر از ابزارهای مهم در شناسایی کلمات کلیدی است البته اگر در این سایت ثبت نام نموده باشید می توانید در روز 5 عبارت را به شکل رایگان بررسی کنید و از میزان جستجو و رقابت آن مطلع شوید. 

* میزان درآمد زایی عبارت

یک نکته که باید آن را در ذهن مان حک کنیم ، شناسایی کلماتی است که با حوزه فعالیت ما مرتبط می باشند چون هر کلمه ی قطعا برایمان ارزشمند نیست. باید به دنبال عبارت های باشیم که ما را به درامدزایی نزدیک می کند. مثلا برای یک تعمیرکار موبایل، عبارت تعمیر موبایل میتواند به درامدزایی برسد نه کلماتی چون گوشی ،تبلت و...

فرهنگ جستجو کلمات به نسبت گذشته تغییرات بسیاری داشته است و معمولا کاربران عبارتهای طولانی را جستجو می کنند تا بتوانند پاسخ های بهتری را دریافت کنند.شاید برای شما هم جالب باشد که بدانید از میان عبارتهای که جستجو می شود 75 درصد به این عبارتهای طولانی از سه تا شش کلمه اختصاص داشته است. 

البته پیشنهاداتی که گوگل در زمان جستجو می دهد در این شکل گیری مهم می باشد چون کاربر وقتی جستجوی را انجام میدهد با پیشنهادهای روبرو می شود که معمولا طولانی هستند و به یک موضوع مشخصی اشاره داشته است. البته علاوه بر این موارد فراموش نکنید که مطالب بسیار متنوعی در اینترنت وجود دارد که کاربران ترجیح میدهد موضوعی را که می خواهد دقیق تر سرچ کند تا نتیجه های بهتری دریافت نماید. 

این شرایط میتواند یک فرصت را برایمان رقم بزند چون تنوع عبارتها زیاد می باشد در نهایت رقابت بین کلمتی که طولانی هستند ساده تر خواهد بود. البته اندک سایتهای را می توانیم ببینیم که بر روی عبارتهای کم جستجو هدف گذاری کرده باشند ولی با وجودی است که همین عبارتهای کم به عنوان نیازهای کاربران هستند. 

 

* میزان درآمد زایی عبارت

*رقابت بین عبارت ها 

از دیگر مواردی که به شما کمک می کند تا بتوانید به شناسایی کلمات کلیدی بپردازید، سنجش میزان ارزش کلمات کلیدی است. متاسفانه شما روشهای زیادی در دسترس ندارید و شاید بهترین کار این است که شما می توانید به بررسی نتایج پیشنهادی گوگل بپردازید. مهم ترین رقیب ها همان هایی می باشند که هم اکنون توانسته اند در بین نتیجه های گوگل برای خودشان جایگاه خوبی بدست بیاورند. برای اینکه بتوانید رقبای خودتان را بررسی کنید باید به رتبه الکسا ، شباهت عبارت جستجو شده به عنوان صفحه و تخصصی یا عمومی بودن سایت رقیب دقت کنید. 

البته جایگاه سایت، چگونگی هویت بصری و طراحی داخلی ، میزان فعالیت کاربران، کسب جایگاه در صفحه اصلی سایت یا داخلی و... نیز مهم هستند. هر کدام از این موارد میتواند تاثیر زیادی در رقابت پذیر بودن کلمات کلیدی داشته باشد اما برای اینکه این موارد را به معیار مقایسه ی تبدیل کنیم پروسه ی دشوار پیش رو داریم. 

سایت kwfinder از جمله ابزارهای است که میزان رقابت در یک کلمه و اعتبار یک سایت را معین می کند و اطلاعات کاملی را به شما خواهد داد. 

سخن پایانی

پیدا کردن کلمات کلیدی ارزشمند قطعا کار ساده ی نیست ولی ابزارهای زیادی وجود دارد که کمک می کند تا شما بتوانید این کلمات با ارزش را شناسایی نمایید. همانطور که اشاره کرده ایم شما می توانید برای یافتن بهترین کلمات کلیدی از پیشنهادات گوگل استفاده کنید. لازم است بدانید که معمولا بهترین پشنهادات از سوی موتورهای جستجوگر به کاربران پیشنهاد می شود. 

خواندن 135 دفعه آخرین ویرایش در چهارشنبه, 21 آذر 1397 ساعت 20:14