شنبه, 26 آبان 1397 ساعت 12:19

سئو کلاه سیاه و تکنیک های آن از زبان گوگل

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

سئو کلاه سیاه و تکنیک های آن از زبان گوگل

سئو کلاه سیاه و تکنیک های آن از زبان گوگل : شاید تا به حال وب سایت های را دیده باشید که پس از اینکه کار طراحی وب سایت انجام شد و فعالیت خود را شروع کردند با استفاده از سئو کلاه سیاه سعی دارند تا رتبه سایت شان را در گوگل افزایش بدهند. غافل از اینکه وب سایت های که از تکنیک های سئو کلاه سیاه استفاده می کنند توسط گوگل جریمه می شوند. در صفحه Webmaster Guidelines توسط گوگل استانداردهای مشخص شده است که صاحب وب سایتها باید از آن ها پیروی کنند و می توانند با مراجعه به این صفحه از مواردی که توسط کوگل جریمه می شود یا گاهی سبب حذف صفحه آن ها از نتیجه های گوگل می شود به خوبی آگاه شوند.

سئو کلاه سیاه

تکنیک های سئو کلاه سیاه به آن دسته از تکنیک های گفته می شود که تمرکز ویژه ی بر رشد سریع سایت داشته اند و میزان رضایت کاربران برای آن ها مهم نیست. در اصل استفاده از تکنیک های کلاه سیاه تنها برای کسب جایگاه بهتری در گوگل است که البته غیرواقعی بوده و سعی می شود تا از نقاط ضعف گوگل در تشخیص بهترین صفحات استفاده گردد. 

این تکنیک ها همیشه در حال تغییر هستند و هر زمان این امکان وجود دارد که چنین صفحاتی به واسطه گوگل شناسایی شوند و هر وقت این روش ها توسط گوگل شناخته شوند ،روش های جدیدی جایگزین می گردند. وب سایت های که از تکنیک های کلاه سیاه استفاده می کنند خیلی سریع می توانند رشد کنند که البته این رشد تضمینی نخواهد بود و هر لحظه امکان سقوط جایگاه آن ها ممکن است اتفاق بیوفتد به بیانی دیگر جایگاه شما لغزنده است و هر روز میتواند گوگل شما را جریمه کند و از صفحه جستجو حذف شوید. 

روش های که در Webmaster Guidelines معرفی شده است، از رایج ترین روشهای سئوکلاه سیاه می باشند که به صورت مشخصی گوگل به آن ها اشاره نموده است. اما اگر از روشهای دیگری برای فریب گوگل استفاده کنید که در این صفحه وجود نداشته است نیز امکان جریمه شدن شما به واسطه گوگل و شناسایی توسط الگوریتمهای گوگل وجود داشته است. 

 

شاید از خودتان بپرسید که چرا با این وجود، برخی از وب سایت ها از تکنیک کلاه سیاه استفاده می کنند؟ آن ها تصور می کنند که میتوانند گوگل را دور بزنند به بیانی دیگر قادرند گوگل را فریب بدهند ولی بهتر است بدانید گوگل به قدری هوشمند است که اصلا چنین امکانی وجود نداشته است و چیزی از دید او مخفی نخواهد ماند حتی اگر برای مدت زمان کوتاهی در گوگل جایگاه خوبی داشته باشید. 

مهم ترین تکنیک های کلاه سیاه 

1) محتویات اتوماتیک

2)لینک سازی غیر طبیعی

3)ریدایرکت های مخفیانه

4)تکنیک Cloaking

5)محتوا یا لینک پنهان در صفحه

6)رفتارهای مشکوک

7)استفاده بیش از حد کلمه های کلیدی

8)سیستم های همکاری در فروش

9)Doorway Pages یا صفحات مشابه

10)محتوای دزدیده شده و کپی

مهم ترین تکنیک های کلاه سیاه

محتویات اتوماتیک

منظور از محتواهای اتوماتیک، متن های هستند که به شکل برنامه ریزی شده یا اتوماتیک تولید می گردند. معمولا کاربران در مواجه با چنین متن های نمی توانند هیچ درکی را از متن بدست بیاورند یا اینکه برایشان معنی مشخصی ندارد اما در چنین متنهای از کلمات کلیدی به صورت هدفمندی استفاده می گردد. مثلا می توان به محتواهای اشاره کرد که به واسطه RSS سایت های دیگر یا نتیجه جستجوی گوگل جمع آوری شده اند یا متن های که به شکل اتوماتیک و با جایگزین کردن کلمه های هم معنی تولید شده اند و کاربر نمیتواند مفهوم آن متن را درک نماید. 

لینک سازی غیر طبیعی

اگر از هر بک لینکی استفاده شود که هدف تنها بهبود وضعیت سئو باشد یا تنها برای افزایش جایگاه در نتایج گوگل بوده باشد به عنوان نقض قوانین گوگل به شمار می رود. این قانون برای موارد دیگری مثل لینکهایی که به سایتهای دیگر میدهید یا لینکهای که به سایت شما داده می شود نیز وجود دارد. به عنوان مثال یکی از این موارد تبادل لینک است یعنی شما به سایتی لینک بدهید و در مقابل آن نیز سایت مورد نظر به شما لینک بدهد. 

ریدایرکت های مخفیانه

ریدایرکت کردن یک صفحه سبب می شود که کاربر بدون اینکه اطلاعی داشته باشد به آدرس دیگری ارجاع داده شود. البته این مورد بسیار مثبت و کاربری است و دلایل زیادی برای آن مطرح است و همیشه سبب جریمه شدن سایت به واسطه گوگل نخواهد شد. مثلا صفحه ی آدرس آن تغییر کرده است یا به صورت کلی حذف گردیده به واسطه ریدایرکت کردن به آدرس صفحه ی جدید ارجاع خواهد شد. 

تکنیک Cloaking

در این تکنیک بدون اینکه کاربر را به ادرس دیگری بفرستند، محتوایاتی متفاوت با آن چه ربات گوگل ایندکس کرده خواهد دید. مثل وقتی ربات گوگل به صفحه وارد می شود محتوایاتی را می بیند که شامل متن و تصویر مناسب خواهد بود اما اگر کاربر وارد صفحه شود محتوایاتی دیگری برای او نشان داده می شود. 

محتوا یا لینک پنهان در صفحه 

سایت های زیادی را دیده ایم که سعی می کنند با زیاد کردن صفحات جایگاه خود را بهتر کنند ولی گاهی این محتوایات برای کاربر مناسب نیست و تکرار نیز در آن ها دیده می شود. در چنین وضعیتی با مخفی کردن محتوا از دید کاربران سعی دارند که تجربه کاربری سایت را حفظ نمایند. 

رفتارهای مشکوک

بسیاری از وب سایت ها رفتارهای را از خود نشان میدهند که اصلا مورد توجه کاربران نیست و قطعا آن ها را آزار میدهد. مثلا می توان به نصب ویروس یا تروجان بر روی سیستم اشاره کرد یا  بازکردن پاپ آپ و...

استفاده بیش از حد کلمه های کلیدی

استفاده بیش از حد کلمه های کلیدی

برخی از وب سایت ها فکر می کنند که هر چقدر بیش تر از کلمات کلیدی استفاده کنند پس شانس خود را در بدست آوردن جایگاه در گوگل بیشتر کرده اند ولی در واقع اصلا چنین چیزی صحت نداشته است. شاید تا دو سال پیش با استفاده از این تکنیک میتوانستیم جایگاه خود را بهتر کنیم ولی هم اکنون اصلا اینگونه نیست و به عنوان یکی از تکنیک ها در شناسایی نمودن سایت های اسپم است. 

سیستم های همکاری در فروش

سایتهای وجود دارند که فعالیت شان در سیستم همکاری در فروش می باشد و معمولا در طراحی از یک قابل مشخص بهره می برند و اکثر موارد خدمات یا محصولات را از سایت اصلی دریافت می کنند. چنین سایتهای نمی توانند در زمینه سئو موفق شوند چون تمامی محتوایات آن ها کپی به شمار می رود و برای کاربران هیچ ارزش افزوده ی را ایجاد نخواهد کرد و تنها می توانند با تبلیغ و فعالیت در شبکه های اجتماعی برای خود درآمد زایی کنند. 

Doorway Pages یا صفحات مشابه

برچسب گذاری یکی از روش های می باشد که می تواند کمک کند تا شما جایگاه خوبی بدست بیاورید ولی اگر از آن درست استفاده نکنید میتواند منجر به جریمه شدن وب سایت شما شود. استفاده از برچسب گذاری های زیاد میتواند از دید گوگل اسپم به شمار برود. در تکنیک Doorway شما برای یک یا چند کلمه کلیدی هدفتان چندین دامنه را ایجاد می کنید و در نتیجه تمامی آن ها به یک سایت ارجاع داده می شوند. این تکنیک می تواند در یک وب سایت نیز اجرا گردد و شما برای یک عبارت هدف، چند صفحه را ایجاد می نمایید و هر کدام از آن ها اندک تغییری با کلمه کلیدی هدف دارند و همگی آن ها کاربر را به سمت یک صفحه خاص می برند که این تکنیک همان برچسب گذاری شناخته شده است. 

محتوای دزدیده شده و کپی

سایت های وجود دارند که سعی می کنند با برداشتن مطلب از سایتهای دیگر ، صفحات شان را زیادتر کنند و جایگاه بهتری در گوگل بدست بیاورند ولی بهتر است تمام سعی خود را در تولید محتوایات با کیفیت و جدید بکار ببرند. محتوایاتی که از دیگر وب سایت ها جمع آوری شده باشد و هیچ جنبه ارزش افزوده ی برای شما نداشته باشد، قطعا کمکی در سئو برای شما نخواهد داشت. یکی از بهترین کارهای که می توانید انجام بدهید این است که تمامی تلاش تان را در متفاوت بودن با وب سایتهای هم فعالیت خود داشته باشید. 

 

خواندن 184 دفعه