یکشنبه, 23 دی 1397 ساعت 21:55

ترفندهای فوق العاده سئو برای بهبود سئو و افزایش ترافیک سایت

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

ترفندهای فوق العاده سئو برای بهبود سئو و افزایش ترافیک سایت

پس از اینکه شما طراحی سایت را انجام دادید و فعالیت خودتان را شروع کردید باید به سئو سایتتان اهمیت زیادی بدهید. به بیانی ساده سایتهای که سئو بالایی ندارند و اگر مخصوصا در خرید و فروش فعالیت کنند بدون سئو نمیتوانند موفق شوند و باید از ترفندهای استفاده کنند که سئو سایت را افزایش بدهند. در ادامه این پست ما سعی کرده ایم که ترفندهای فوق العاده سئو برای بهبود سئو و افزایش ترافیک سایت را برایتان بازگو نماییم که این امر میتواند برایتان بسیار تاثیرگذار باشد. 

اهمیت مقالات قدیمی در بهبود سئو

بهتر است قبل از اینکه بخواهیم ترفندی را به شما معرفی کنیم کمی در خصوص مقالات قدیمی صحبت کنیم. همانطور که می دانید شما برای بهبود سئو سایت خودتان میتوانید مقالات قدیمی را مورد استفاده قرار بدهید.  متاسفانه در برخی از وب سایتها محتوایات زیادی درج شده است بدون اینکه به کیفیت آن ها دقت شود و ما با ورود به وب سایت با انبوهی از مقاله ها روبرو می شویم که شاید تنها برخی از آنها از لحاظ کیفیت مورد پسندمان باشد. 

اولین کاری که باید در خصوص مقالات قدیمی بدست بیاورید، جمع آوری اطلاعات و آمار کافی از آنهاست. بعد از اینکار نوبت به بررسی و ارزیابی مقالات می رسد که یکی از سخت ترین مراحل است تا شما متوجه شوید کدام مقاله را باید حذف کنیم و کدام را باید نگهدارید. تنها راه صحیح پاسخ دادن به سوالات زیر است:

1)محتویات مقاله برای کاربر مفید می باشد؟

2)آیا محتویات مورد نظر ارزشمند است؟

3)محتوا به میزان کافی خوب است؟

4)مقاله مورد نظر با موضوع کسب و کار مرتبط می باشد؟

5)متن محتوا یا موضوع آن تکراری است یا خیر؟

زمانی که شما بتوانید به سوالات فوق پاسخ بدهید تصمیم گیری صیحی در خصوص مقالات را قطعا انجام میدهید. پس از اینکه به خوبی مقالات ارزشمند از مقالات بی ارزش جدا شدند باید اقداماتی را انجام بدهید. بروزرسانی مطلب و افزایش میزان اطلاعات و بهبود وضعیت نگارشی و ظاهری از جمله مواردی می باشد که شما باید آن ها را در دستورکارتان قرار بدهید. این نکته را به خاطر بسپارید که احیا کردن مقالات قدیمی بسیار راحت تر از تهیه مقالات جدید می باشد. موارد زیر را باید در مقالات قدیمی در نظر بگیرید:

1)بهبود کیفیت و ساختار محتوا

2)بروزرسانی و افزودن اطلاعات

3)بازنشر محتوا در شبکه های اجتماعی 

آخرین گامی که در پیش روی شماست، پیگیری نتایج است. بروزرسانی محتوا را بهتر است به صورت مستمر انجام بدهید و در اصل باید بازیابی مقالات قدیمی به عنوان بخشی از وظایف تیم باشد. 

 

اهمیت مقالات قدیمی در بهبود سئو

 

بهترین نکات موثر سئو مربوط به محتوا

1)محتوا پادشاه است: در صورتی که شما بتوانید مطلبی مفید را تهیه نمایید در افزایش میزان ترافیک سایت شما نقش مهمی را خواهد داشت. 

2) عنوان های جذاب و چشم نواز را انتخاب کنید: هر عنوانی نمی تواند سبب شود که مخاطبان به سمت خواندن مطلب شما تشویق شوند. البته عنوان جذاب شما باید با محتوا کاملا مرتبط باشد که خواننده پس از مطالعه مقاله با سردرگمی روبرو نشود و به جواب سوالاتی که در ذهنش به وجود آمده کاملا برسد. 

3)کیفیت را فراموش نکنید : شما مجبور نیستید که محتوایات زیادی را بنویسید که هیچ کیفیتی نداشته اند بلکه حتی اگر مقالات کمی تهیه میکنید باید کیفیت در آن حرف اول را بزند. پس کیفیت را فدای کمیت نکنید. 

4)عمق مقالات را افزایش بدهید: اکثر مقالاتی که طولانی هستند عمق زیادتری داشته اند. ولی به این معنی نیست که باید همیشه طولانی بنویسید که عمق آن زیادتر شود. 

5)مقالات و پستهای را انتشار بدهید که طولانی تر هستند : اینگونه مخاطب میتواند در خصوص تیتری که شما درج کرده اید اطلاعات جامع تری را کسب کند. سعی کنید در یک مطلب به هر چیزی که فکر میکنید در ذهن مخاطب در خصوص عنوان به وجود بیاید پاسخ بدهید. 

6)در تگ های عنوان کلمات کلیدی را استفاده نمایید: این نکته بسیار مهم است چون کمک می کند تا موتور جستجو راحت تر بفهمد که مطلب نوشته شما در مورد چیست. افزون بر این مورد برای سئو داخلی یک سیگنال بسیار قوی می باشد. 

7)خوانایی مطلب را در نظر بگیرید :برخی از افراد فکر می کنند که هر چقدر از کلمات سخت تر در مطلب استفاده کنند مخاطب بیشتر جذب می شود ولی در واقع این چنین نیست و شما باید مطلبی را بنویسید که ساده و خواناست که یک کاربر 14 ساله هم میتواند آن را مطالعه نماید. 

8)در URL  از عبارتها و کلمات کلیدی تان استفاده نمایید : زمانی که شما بتوانید تمامی این گزینه ها را در کنار یکدیگر اجرا کنید یک مطلب فوق العاده را تهیه خواهید کرد. 

9)در عنوان فرعی نباید کلید واژه ها و عبارتهای کلیدی را فراموش کنید. 

10)در تصویر مقالاتتان تگ ALT باید دارای کلمات کلیدی و کلید واژه ها باشد. 

بهترین مقالات

11)مقالات شما باید دارای لینک های خروجی باشد که موجب بهبود سئو و افزایش ترافیک رایگان خواهد شد. 

12)در نخستین پاراگراف مقاله تان باید کلیدواژه ها وجود داشته باشند. اگر میخواهید شما به بهترین مقالات دسترسی داشته باشید و افزایش میزان ترافیک وب سایت خودتان را در اختیار بگیرید کافی است همین نکات را مد نظر بگیرید. 

13)به چگالی کلمات دقت کنید و زیاده روی را در این امر کنار بگذارید. رعایت چگالی در حد دو یا سه درصد کافی خواهد بود.

14)باید در توضیحات متا کلید واژه/عبارتهای کلیدی دیده شود. 

15)در شروع عنوان صفحه باید شامل کلمه/ عبارت کلیدی باشد. 

16)طول عنوان شما بهتر است از 40 کاراکتر بیشتر باشد و البته از 70 کاراکتر افزایش نداشته باشد. 

17)متای توضیحات هر چقدر قوی تر باشد احتمال اینکه مخاطب شما را انتخاب کند بیشتر است. 

18)سرعت بارگذاری سایت بسیار مهم است. کاربران ترجیح می دهند به سراغ سایتی بروند که سرعت خوبی داشته است. 

19)اصلا از محتوایات تکراری استفاده نکنید چون موتورهای جستجو خیلی سریع میتوانند آن را تشخیص بدهند. 

20)برای هر مقاله تمرکز خودتان را بر روی یک کلمه کلیدی قرار داده و سعی کنید آن را تکرار نکنید.

21)برای افزایش ترافیک سایت و انتشار پستها یک برنامه ی منظم داشته باشید. 

 

بهترین مقالات

 

نکات مهم برای جذب مخاطبان وب سایت

- پرسش از کاربران 

- درج پست های جنجالی

- استفاده از تصاویر بهینه شده 

- به روزرسانی کردن محتوا

- جستجوی ماهانه کلمه های کلیدی

- نکات املایی و دستوری

- کیفیت لینکهای خروجی

- محتوایات رسانه ی 

- و....

کاربران عزیز میتوانید لینک " بررسی دلایل ترک سایت توسط کاربران " را نیز مطالعه نمایید. 

خواندن 93 دفعه