یکشنبه, 20 آبان 1397 ساعت 14:28

تعریف سئو و تاثیر آن

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

تعریف سئو و تاثیر آن

تعریف سئو و تاثیر آن : اگر از افرادی باشید که به تازگی به دنیای طراحی سایت و مدیریت آن پا گذاشته باشید، شاید هنوز هم تعریفی دقیق و مشخص را از سئو ندانسته باشید. سئو را می توان در یک جمله اینگونه تعریف کرد که " سئو یا بهینه سازی برای موتورهای جستجو به مجموعه اقداماتی است که برای بهبود عملکرد سایت شما با توجه به استانداردهای موتورهای جستجو است و جذب بازدیدکنندگان را به همراه خواهد داشت. سئو از عبارت Search Engine Optimization  گرفته شده است و به صورت مختصر SEO نامیده می شود. در سئو سایت شما فاکتورهای زیادی تاثیر گذار می باشند و می تواند شامل لینک های ورودی ، کلمه های بکار رفته در محتوا و متن و... باشد. می توان گفت که سئو شامل تمامی اقداماتی است که ما انجام میدهیم تا بتوانیم در موتورهای جستجو جایگاه بهتری را بدست بیاوریم و بازدیدکنندگان بیشتری را به سمت سایت خود هدایت کنیم. 

آیا رفتار کاربران در سئو تاثیرگذار است؟

در نظر داشته باشید که الگوریتم های جدیدی مثل Rank Brain سعی می کنند تا به آنالیز رفتار کاربران در زمان جستجو دقت کنند و با توجه به همین موضوع، رتبه بندی نتایج را بهینه نمایند. هر زمانی که کاربر کلمه یا عبارتی را در گوگل جستجو مینماید یا از بین پیشنهادات گوگل یک یا چند مورد را انتخاب می نماید. گوگل توجه زیادی را به انتخاب کاربران خواهد داشت. مثلا اگر سایتی در بین نتیجه های گوگل در رتبه ی پایینی باشد اما کاربران زیاد بر روی آن کلیک کرده باشند ، گوگل بفکر بهبود این سایت خواهد بود. 

البته میزان مدتی که کاربران تا جستجوی دوباره در گوگل در سایت سپری می کند نیز از نظر گوگل مهم است. از وقتی یک کاربر به سایت شما می اید تا وقتی که همان کلمه یا کلمه های مشابه را سرچ کند ، با عبارت Dwell Time شناخته می شود. 

بررسی اهمیت سئو 

شاید برای تان این سوال پیش امده باشد که سئو چقدر اهمیت دارد؟ بیش تر کاربران برای اینکه صفحه ی مورد نظرشان را پیدا کنند به سراغ موتورهای جستجو مثل یاهو، گوگل، بینگ می روند. افزون بر این موارد موتورهای جستجو نیز سعی می کنند صفحه های را به کاربران نشان بدهند که دقیقا به دنبال آن هستند به همین جهت مشتریان اعتماد زیادتری را در مقایسه با تبلیغات اینترنتی به سایت تان داشته اند و همین امر می تواند نشان بدهد که سئو چه ارزشی دارد و چرا باید به آن دقت نمایید. 

یکی از مواردی که اهمیت زیادی دارد کلماتی می باشد که به واسطه کاربران در موتورهای جستجو ،سرچ می شوند. با توجه به تجربه ها می توان گفت شرکتی میتواند موفق باشد که به جذب بازدیدکنندگان زیادتربه واسطه گوگل بپردازد. بازدیدی که به واسطه روش های سئو بدست بیاید از هر نوع تبلیغ دیگری بهتر است و هزینه های کم تری را در طول زمان های طولانی برای تان به همراه داشته است. 

بررسی اهمیت سئو

علت نیاز موتورهای جستجو به سئو

با وجود اینکه گوگل به عنوان یکی از موتورهای هوشمند به شمار می رود ولی هنوز هم نیاز دارد تا کاربران به آن کمک کنند و همیشه در تلاش اند تا بتوانند نتیجه های بهتری را به کاربران خودشان نشان بدهند با این وجود در مسیر محدودیتهای دیده می شود که نیاز به سئو را به وجود می آورد. اگر سئو به صورت اشتباهی بکار برده شود سبب می شود که شما از دید کاربران مخفی شوید و هر چقدر تلاش هم انجام بدهید فایده ی برایتان نداشته است و در نهایت رقیب های شما با محتوایات ضعیف تر بر شما پیروز خواهند شد و محدودیت شان نیز بیشتر می شود. 

 ربات های خزنده گوگل برای اینکه محتوای صفحه را درک کنند، فاکتورهای نسبتا مشخصی را داشته اند که اگر شما به آن ها عمل کنید برای اینکه جایگاه بهتری را بدست بیاورید شانس بیشتری خواهید داشت این فاکتورها را با نام  onpage seo می شناسند. اگر شما قصد دارید که موفق شوید باید بدانید که چه فاکتورهای در سئو مهم هستند و نقش داشته اند. 

اگر می خواهید اطلاعات بیشتری را بدست بیاورید می توانید لینک "۵ نکته اساسی و مهم در سئو تکنیکال " را مطالعه کنید. 

اصلی ترین مراحل سئو 

سئو جز پروسه های می باشد که زمان بر است. اگر می خواهید در بین نتایج جستجوگر، رتبه ی بهتری را بدست بیاورید ،تکنیک ها و روش های زیادی وجود داشته است که هر کدام از آن ها می تواند تاثیر مثبتی را برای سایت شما به همراه داشته باشند. اگر می خواهید در سئو موفق شوید به سه رکن اصلی نیاز دارید: 

- سئو تکنیکال

- بازاریابی محتوا

- لینک سازی هدفمند

چگونه سئو را یاد بگیریم؟

همان طور که می دانید برای یادگیری سئو نیاز به زمان است چون یک پروسه ی نسبتا پیچیده به شمار می رود. اگر در اینترنت مقاله ی را پیدا کنید نمی تواند اطلاع جامعی را در اختیار شما بگذارد پس سعی کنید برای اموزش علاوه بر مقاله های اینترنتی از منابع دیگری چون کتاب های پایه، مشاهده ویدئوهای تخصصی، شرکت در دوره های امورشی سئو کمک بگیرید تا بتوانید از سئو درک کامل و درستی را پیدا کنید. 

سئو کلاه سفید و کلاه سیاه

سئو کلاه سفید و کلاه سیاه 

اگر از تکنیک های سئوی استفاده نمایید که رضایت مشتریان را به همراه دارد و در آن همه ی قواعد و قوانین مسیر سئو رعایت شده باشد، را کلاه سفید می نامیم اما اگر در بین راه از تکنیک ها و اصولی استفاده شود که هدف فریب موتورهای جستجو باشد، روش کلاه سیاه نامیده می شود . دقت داشته باشید که گوگل می تواند سئو کلاه سیاه را تشخیص بدهد و هر ماه یک بار این شناسایی صورت می گیرد و وب سایت های که از این تکنیک استفاده کرده باشند ، توسط گوگل جریمه خواهند شد. بهتر است برای اینکه جایگاه مناسب تری را بدست بیاورید به سراغ استفاده از کلاه سفید بروید با وجود اینکه برای شما زمان بر است اما در نظر داشته باشید که این گونه نیازی نیست هر ثانیه به فکر از دست دادن جایگاه تان باشید. اما بدست اوردن جایگاه با کلاه سیاه ، بسیار زودگذر است. 

خواندن 201 دفعه