شنبه, 17 آذر 1397 ساعت 13:33

برای موفقیت در سئو ، لینک سازی کنیم یا تولید محتوا ؟

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

برای موفقیت در سئو ، لینک سازی کنیم یا تولید محتوا ؟

شاید بسیاری از افراد SEO را یک مقوله بسیار سخت تصور کنند ولی حقیقت این نیست. برای اینکه بتوان به موفقیت رسید باید یک استراتژی را انتخاب کرد که صحیح باشد و سبب ایجاد موفقیت مان گردد. افرادی که در زمینه بازاریابی دیجیتالی فعال هستند وقتی میخواهند استراتژی شان را انتخاب کنند، تصمیم های دشواری را پیش رو دارند. حالا سوال اینجاست که برای موفقیت در سئو ، لینک سازی کنیم یا تولید محتوا ؟  به واسطه کدام مورد میتوانیم کاربران زیادتری را از طریق موتورهای جستجو به سایت خود وارد نماییم؟ قطعا پس از انجام طراحی سایت و تلاشهایمان بین دو راهی لینک سازی یا تولید محتوا قرار می گیریم. با ادامه این مطلب همراه شوید تا بدانید کدام مورد بهتر است. 

تولید محتوا یا خرید بک لینک؟

اول از هر چیزی باید بدانید که در سئو یک فرمول جادویی وجود ندارد که سبب شود ما سریعا به موفقیت برسیم پس صبر و تلاش از اصلی ترین موارد رسیدن ما به موفقیت است. اهمیت سئو زمانی بسیاری حیاتی است که کسب و کارآنلاینی داشته باشیم. کاربران بسیاری در روز به واسطه موتورهای جستجو به دنبال راهکارهای هستند تا بتوانند پاسخی را برای سوال هایشان بدست بیاورند و مشکلات خود را حل کنند. اگر می خواهید در سئو موفق شوید باید برند خودتان را معرفی کرده و آگاهی عمومی را افزایش بدهید و به دنبال آن بازدیدکنندگان سایت تان افزایش پیدا می کند و محصولات بیشتری را می فروشید و در نهایت شما در زمینه کاریتان نفوذ و اعتبار را کسب خواهید کرد. 

لینک سازی

تصور بسیاری از ما این است که لینک سازی یک راه میانبر است که پیچ و خم های زیادی دارد. اگر شما در شبکه های اجتماعی کاربران زیادی داشته باشید بسیار خوب است اما جستجوی کاربران و وارد شدن به سایت شما منجر به افزایش میزان فروش محصولات شما می شود پس اگر یک سایت داشته باشیم که استانداردهای سئو در آن لحاظ نشده باشد آیا تاثیری خواهد داشت جز اینکه مانند یک راه است که هیچ تابلو و نشانی در آن برای راهنمایی رانندگان نصب نشده است. 

برای اینکه لینک سازی را انجام بدهیم باید به دنبال کلید واژه ها باشیم که از منابع مختلفی به آن ها میتوان دسترسی داشت. قدم اول این است که کلید واژه های مرتبط و مخصوص را شناسایی کنیم و در قدم دوم در فضای مجازی به دنبال فرصتهای لینک سازی باشیم.(لینک سازی بین دو سایت منجر می شود تا کاربران بتوانند به اطلاعات بیشتری دسترسی داشته باشند). 

به صورت کلی لینک سازی برای یک وب سایت را می توان در سه گروه قرار داد که شامل موارد زیر است:

1) لینک سازی رایگان 

2)لینک سازی ارگانیک

3)خرید بک لینک

مزایا و معایب لینک سازی

لینک سازی 2 مزیت داشته است که می توان به رتبه بندی و صرفه جویی در زمان اشاره کرد. وقتی لینک سازی زیادتری صورت بگیرد در اصل میزان نفوذ زیادتر و رتبه بالاتری را محیا می کند و می توان برای بهبود جایگاه موثر باشد. همچنین در صورت انجام صحیح لینک سازی در زمان صرفه جویی می گردد چون شما تولید محتوای ساده تری را خواهید داشت. 

اما معایب لینک سازی نبود تضمین و وقتگیر بودن آن است.ممکن است که تلاش بسیاری انجام شود و زمان زیادی را صرف کنید ولی برای درخواستهای ارسال شده با پاسخ نه صورت بگیرند. باید هوشیاری کاملی را در وب سایهای که درخواست ارسال میکنید ، به خرج بدهید. یکی دیگر از موضوعاتی که بسیار وقتگیر است پیدا کردن سایتهای مرتبطی است که تمایل دارند لینک دهی را به شما داشته باشند. پس شما بدون صرف زمان نمیتوانید هیچ نتیجه ی دریافت کنید یا دریافت نتیجه بسیار جزئی است که زیاد قابل مشاهده نیست. 

 

مزایا و معایب لینک سازی

 

مزایا و معایب تولید محتوا

تولید محتوا یک مسیر مستقیم است اما طولانی و زمان بر است. این روش با لینک سازی بسیار متفاوت است. برای تولید محتوا باید به دنبال داستان سرایی باشید و در رابطه با برند خود یک داستان حقیقی را ایجاد کنید و به نوعی برای مخاطبان خود آن را تعریف نمایید که جز جذاب ترین ها به شمار بیاید. تولید محتوا نیز مزایایی داشته است که برندسازی و بک لینک های ارگانیک جز مهم ترین آن ها به شمار می روند و از اصلی ترین معایب آن میتوان به وقت گیر بودن آن و نیاز به مهارت نویسندگی اشاره کرد. اگر می خواهید روی مخاطبان خود تاثیر زیادتری را داشته باشید باید بتوانید بهترین موضوعات را انتخاب کنید و به بهترین شکل آن ها را بیان نمایید اما دقیقا مانند لینک سازی برایتان وقت گیر است. 

کدام راه را انتخاب کنم؟

اگر تا این قسمت مطلب را مطالعه کرده باشید قطعا به دنبال پاسخ سوال تان ( برای موفقیت در سئو ، لینک سازی کنیم یا تولید محتوا ؟ ) هستید؟ یکی از بهترین روش ها این است که شما با تولید محتوا فعالیت خودتان را شروع کنید و این کار را حداقل تا 6 ماه به صورت مداوم انجام بدهید و در این زمان برای برخی از کلمه های ارزشمند جایگاه بدست می آورید و در برخی اصلا موفق نمی شوید. اما پس از سپری شدن این زمان ، فرآیند لینک سازی نیز میتواند کمک تان کند و سبب می شود تا شرایطی که جایگاهی کسب نموده اید را تقویت کرده و آن را محکم تر کنید. در صورتی که عبارتهای هیچ جایگاهی بدست نیاورده اند بهتر است با فرآیند تولید محتوا آن ها را به صفحه های اول گوگل برسانیم و پس از آن جایگاه شان را به وسیله لینک سازی بهبود ببخشیم. 

کدام راه را انتخاب کنم؟

می توان در یک جمله اینگونه گفت که با تولید محتوا وارد یک راه می شوید و به وسیله لینک سازی کمک می کنید که در آن راه موفق تر شوید. شما باید تولید محتوا را جز اولویت خود قرار بدهید اما اگر در زمینه ی قرار دارید که محتوای زیادی برای شما وجود ندارد محبورید برای ارتقا جایگاه خود، اقدام به خرید بک لینکهای ارزشمند نمایید. اما برای افرادی که بیشتر مشتریان آنها به واسطه اینترنت وسئو هستند نباید برای رسیدن به موفقیت زمان زیادی را صرف نمایید بلکه با لینک سازی سرعت پیشرفت تان را زیادتر می کنید و سریع تر میتوان به موفقیت برسید. برای بدست آوردن اطلاعات بیشتر می توانید لینک " خرید بک لینک اشتباه است یا درست ؟ " را نیز مطالعه نمایید. 

 

 

خواندن 100 دفعه