دوشنبه, 21 آبان 1397 ساعت 18:00

بازاریابی لحظه چیست؟

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

بازاریابی لحظه چیست؟

 

بازاریابی لحظه چیست؟ همه ی ما به خوبی می دانیم که امروزه تلفن های همراه در زندگی ما فراگیر شده اند و در هر جا و زمانی میتوان از آن ها استفاده کرد. شاید برایتان جالب باشد که بدانید امارها اینگونه نشان میدهند که حدود 87 درصد از مردم در تمام مدت شبانه روز سعی می کنند که گوشی همراه شان را نزدیک شان قرار بدهند یا حتی صبح ها بعد از بیدار شدنشان حداکثر تا 15 دقیقه گوشی موبایلشان را چک می کنند. جالب تر از این موارد 30 درصد از افرادی هستند که اگر گوشی موبایلشان همراه شان نباشد دچار نگرانی ها و اضطراب می شوند. ( فراموش نکنید که طراحی سایت باید به گونه ی باشد که قابلیت مشاهده با مرورگرهای موبایل به خوبی رعایت گردد).

Micro Moments

آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که گوشی موبایل شما چه نقشی در زندگی تان داشته است یا اینکه تا چه میزانی به گوشی تان وابسته هستید؟ با این مقدمه متوجه می شوید که تلفنهای هوشمند در زندگی همه ما حضور دارند و با استفاده از آن ها در هر زمان و هر کجایی می توان بازاریابی لحظه و یا Micro Moments را انجام داد. در هر لحظه مشتریان از شما انتظار داشته اند که سایت شما یا برندتان در کم ترین زمان ممکن به سوالات آن ها پاسخ بدهد.

بازاریابی لحظه ی را می توان ارتباطی دانست که بین شما با مشتریان تان اتفاق می افتد. این مسیر از ارتباط با مشتریان تا زمانی که از شما خرید کنند و مشتریان رضایت داشته باشند، ادامه داشته است. ما همیشه به این دستگاه کوچک دسترسی داشته ایم و شاید بتوان گفت که اولین چیزی که به آن در طول روز مراجعه می کنیم گوشی مان است و بیشتر فعالیتهای در دنیای دیجیتالی به وسیله ی گوشی انجام می گردد. 

تقریبا همه ی ما عادت کرده ایم که جستجوهایمان را با گوشی موبایل انجام بدهیم.در اکثر کشورهای جهان بیشتر جستجوهای گوگل به واسطه موبایل انجام می شود و این جستجوها از تبلت ها و لپ تاپ ها بیش تر است. استفاده کردن از گوشی های همراه می تواند برای ما بسیار مفید باشد و البته مسیر تازه ی را در یادگیری ما به وجود آورده است. حتی می توانیم در گوشی همراه برنامه ی زندگی مان را قرار بدهیم یا اینکه فعالیتهایمان را مدیریت نماییم. 

بازاریابی لحظه ی چه زمانی است؟

فعالیت های مختلفی را ما با استفاده از تلفن همراه انجام میدهیم که می توان به مواردی چون ارسال پیام متنی یا صوتی، ارسال تصاویر و کلیپ ها و... اشاره نماییم. در چنین لحظه های ،بخش های مهمی از زندگی روزانه ماست که البته سبب ارتباط با برند نخواهد بود اما در صورتی که یک برند تلاش کند که با تبلیغات یا ارسال پیام به زندگی ما وارد شود، قطعا برخورد مناسبی با آن نخواهیم داشت. 

آنطور که گوگل تعریف می کند، بازاریابی لحظه ی در اصل همان لحظه های هستند که ما برای انجام یک کار یا دریافت کردن اطلاعات از گوشی موبایل استفاده می نماییم. از لحظه ها ترکیبی از ضرورتها، هدف و متن می باشند. به معنی دیگر وقتی ما احساس ضرورتی را داشته باشیم، برای بیان هدف خودمان آن را به یک محتوای متنی تبدیل می نماییم. 

با وجود اینکه گوشی های تلفن همراه دیگر به عنوان یکی از اصلی ترین وسایل برای همه ی ما به شمار می روند، قطعا استفاده از آن ها سبب می شود تا شما بتوانید ایده های جدیدی را در حیطه کاریتان بدست بیاورید. امارها نشان میدهد که حدود 82 درصد از افراد در زمان خرید از یک فروشگاه اینترنتی، از گوشی های همراه شان مشاوره می گیرند. 

بازاریابی لحظه ی چه زمانی است؟

همیشه در نظر داشته باشید که بازاریابی محتوا به عنوان قسمتی از بازاریابی دیجیتال است و هر چیزی که در بازاریابی لحظه می باشد فقط به سئو یا تکنیک های بازاریابی محتوا اختصاص ندارد. دیگر مثل گذشته ها نیست که مشتریان برای تصمیم گیری هایشان یک جمله حضوری داشته باشند یا اینکه پشت میز تصمیم گیری صورت بگیرد بلکه فروشندگان حضوری بر انتخاب کالا به واسطه مشتری تاثیر کم تری داشته اند. این روزها مشتریان برای اینکه در خصوص برند یا محصولی تصمیم گیری کنند در یک لحظه اینکار را انجام میدهند نه اینکه مدت زمان زیادی را صرف آن کنند. 

چگونگی موفق در بازاریابی لحظه 

شرکت های که قادرند بخوبی بازاریابی لحظه ی را درک کنند و آن را اجرا می کنند در فضای رقابتی امروز موفق تر می شوند. بسیاری از شرکت ها پس از اینکه متوجه میزان امار استفاده از موبایل شده اند، استراتژی و کانال بازاریابی خودشان را تغییر داده اند. اگر می خواهید بازاریابی لحظه ی را شروع کنید باید بدانید که چگونه در آن حضور داشته باشیم و چگونه می توانیم مفید باشیم و خیلی سریع در لحظه های حساس با کاربران خود ارتباط موثری را برقرار نمایید. پیوستگی این ارتباط و شکل گیری نقطه های بیشتر مسیر تبدیل یک کاربر را به مشتری شکل خواهد داد. در این راستا می توانید مقاله چگونه می توانیم کاربران را به مشتری تبدیل نماییم؟ را مطالعه کنید. 

اگر شما هم می خواهید در بازاریابی لحظه ی موفق باشید باید بتوانید در لحظه های حساس، توجه کاربران را به خود جلب کنید. چون زمانی مشتریان به یک برند وفادار می شوند که در کوتاه ترین زمان ممکن بتواند نیازهای آن را برطرف نماید.65 درصد از کاربرانی که با گوشی همراه شان جستجوی را انجام میدهند قبل از اینکه توجهی به برند داشته باشند به محتوایاتی دقت می کنند که در اختیار آن ها قرار گرفته شده است. همین نکته زمینه ی را به وجود آورده که بازاریابی لحظه به عنوان یک میدان جنگ برای برندها باشد. 

اگر قصد دارید در بازاریابی لحظه موفق باشید باید به سه استراتژی دقت کنید: 

1)حضورتان مهم است: شما باید ریز لحظه های که با کسب و کار شما مرتبط است را پیش بینی نمایید و سپس برای مخاطبان خود، متناسب با آن جوابی را اماده نموده باشید. 

2)مفید باشید: وقتی مشتری می خواهند که جوابی دریافت کند و به واسطه آن به برند شما یا سایتتان می رسد باید دقیق ترین و بهترین جواب را به او بدهید. 

3)سرعت را فراموش نکنید: کاربران دوست دارند پاسخ هایشان را به سرعت دریافت کنند و مسیر دسترسی به این جواب ساده و راحت و سریع باشد. 

 

 

 

خواندن 250 دفعه