پنج شنبه, 24 آبان 1397 ساعت 16:31

چرا گاهی به باز طراحی سایت نیاز داریم؟

این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

چرا گاهی به باز طراحی سایت نیاز داریم؟

 

چرا گاهی به باز طراحی سایت نیاز داریم؟ گاهی ما بعد از اینکه طراحی وب سایت مان را انجام دادیم و مدتی از آن استفاده کردیم نیاز به باز طراحی سایت داشته ایم.آیا شما می دانید چه زمانی این نیاز به وجود می آید؟ می توان با یک مثال ساده این مبحث را شروع کرد. شاید بارها برای شما پیش آمده باشد که از روبروی یک مغازه یا فروشگاهی رد شده اید و ناخوداگاه چیدمان ویترین و نوع دیزاین آن منجر به ورود شما به آن فروشگاه شده باشد. در واقع صاحب فروشگاه با تجربه و حرفه ی که داشته است به گونه ی ویترین و دیزاین را اماده کرده تا مشتری ترغیب شود به داخل مغازه یا فروشگاه برود و خریدی را انجام بدهد. این موضوع برای وب سایت نیز صدق می کند به این صورت که مدیر وب سایت پس از گذشت مدت زمانی متوجه می شود که طراحی و دیزاین وب سایت باید تغییر پیدا کند تا کاربران را به سمت خود جلب نماید به این ترتیب به بازطراحی سایت نیاز پیدا می کنند. 

اصول باز طراحی وب سایت

در اولین گام کاربر باید پس از مشاهده وب سایت یک حس تازگی را بدست بیاورد و اینگونه تصور کند که منبع خوبی را برای برطرف کردن نیازهایش بدست آورده است پس می توان گفت ظاهر شما پیش از هر چیزی بسیار مهم است و بعد از آن محتوا، دسته بندی ،تصاویر و...اهمیت پیدا می کنند. بسیاری از مدیران وب سایت ها بعد از اینکه متوجه می شوند وب سایتشان نمیتواند آن بازخورد عالی و خوب را ارائه بدهد مجبور می شوند که به فکر بازطراحی بیوفتند. 

زمانی شما می توانید به موفقیت می رسید که بتوانید علت نیاز خود را به بازطراحی سایت به خوبی بدانید البته بهتر است این نکته را نیز فراموش نکنید که بازطراحی سایت کار راحت و ساده ی نیست و شما باید قبل از هر گونه اقدامی به مسائلی که با سئو یا هویت برندتان و... نیاز است ،توجه کافی داشته باشید. وقتی دلایل تان برای نیاز به بازطراحی مشخص شد میتوان قید ریسک و هزینه بازطراحی را زده و مجدد به فکر دیزاین جدید باشید. 

دلایل شما می تواند شامل موارد زیر باشد: 

1)داستان برند شما به صورت ایده آلی به کاربر انتقال داده نمی شود 

2)سایت شما به نوعی است که منجر به سردرگمی کاربران می شود

3)فاصله زیادی با استانداردهای طراحی روز وب سایت گرفته اید

4)سایت شما در موبایل به خوبی نشان داده نمی شود و به بیانی دیگر ریسپانیو نیست. 

5)در سایت شما نرخ تبدیل مشتری پایین است

اصول باز طراحی وب سایت

موارد فوق به عنوان دلایلی هستند که در صورت وجود آن ها شما نیاز پیدا می کنید تا بازطراحی را انجام بدهید. حتما برای شما این سوال به وجود می آید که پس از شناسایی دلیل ما باید چه کاری انجام بدهیم؟

به بررسی مشکلات وب سایت خود بپردازید 

همان طور که اشاره کرده ایم ،ممکن است پس از گذشت مدت زمانی شما متوجه شوید که سایت تان نمی تواند کاربران را به سمت خود جلب نماید و قطعا در چنین شرایطی نیاز به بازطراحی سایت داشته اید. اما قبل از اینکه بازطراحی را شروع کنید بهتر است سوال های را برای خودتان جواب بدهید. مثلا از خودتان بپرسید که آیا صفحه های سایتتان کم نیست؟ آیا فونت نوشته ها برای کاربران مناسب است؟ آیا صفحات وب سایت به خوبی با مرورگرهای موبایل نشان داده می شوند؟ و... 

برای اینکه تحلیل های دقیقی را در مورد سایت خود انجام بدهید نیاز به استفاده از ابزارهای تحلیلی مثل Google Analytics و Google Search Console داشته اید که علاوه بر بررسی رفتار کاربران شما می توانند اطلاعاتی خوبی نیز به شما بدهند. وقتی اطلاعات مناسب و مفید را بدست آوردید متوجه خواهید شد که چه صفحاتی از وب سایت مهم هستند و توانسته اند در گوگل نتیجه خوبی را بدست بیاورند. البته شما باید به خوبی از این صفحات در پروسه بازطراحی تان استفاده کنید تا علاوه بر اینکه بهبود تجربه کاربری را بدست آورده اید ، به وضعیت سئو سایتتان نیز کمک کرده باشید. 

به خاطر داشته باشید که بازطراحی سایت امریست که نیاز به زمان داشته است و میتواند منجر به رفع بسیاری از مشکلات وب سایت شود. وب سایت شما یک وسیله ی کاربردی و مفید در کسب و کارتان است و اگر شما قادر به رفع نیازهای کاربران تان در آن نباشید یعنی در تجارت به موفقیت نخواهید رسید. شما باید یک بررسی کامل داشته باشید و سپس سایت تان را به شکل کاربردی و حرفه ی باز طراحی نمایید. 

برنامه ریزی را فراموش نکنید

پس از اینکه به وسیله ی ابزارهای مختلف توانستید رفتارهای کاربران را تحلیل کنید نوبت به برنامه ریزی می رسد. هیچکاری بدون برنامه ریزی نمی تواند به موفقیت نهایی و کامل خود برسد. به سراغ مشکلاتی بروید که در مراحل قبل در مقابلتان وجود داشته اند. سعی کنید کارهای کوچکی را انتخاب کنید که بهترین نتیجه از کاربران را به شما میدهند و کم کم به سراغ کارهای بزرگ بروید. 

مثلا هر تغییر کوچکی که فکر می کنید در صفحه ی اصلی سایت تان می تواند سبب جذب کاربران شود را انجام بدهید. پس از انجام تغییرهای کوچک میتوانید به بخش های دیگر مانند دسترسی کاربر، محتوایات صفحات سایت و... دقت نمایید. 

آخرین مرحله : شروع کار باز طراحی وب سایت

آخرین مرحله : شروع کار باز طراحی وب سایت

آخرین کاری که باید انجام بدهید شروع کار باز طراحی وب سایت است که بعد از تحلیل رفتار کاربران انجام می گردد. در نظر داشته باشید که بهترین کار تقسیم کردن پروژه به گامهای کوچک است و سپس با مشخص کردن اولویت بندی برای انجام آن ها اقدامات لازم را انجام بدهید. اگر می خواهید که بازطراحی وب سایت شما را شرکتهای طراحی سایت انجام بدهند باید از شرکتهای حرفه ی و با تجربه استفاده کنید. اگر نتوانید این مورد را به خوبی انجام بدهید شاید علاوه بر اینکه هیچ کمکی به وب سایت خود نکرده باشید بلکه سبب از دست دادن کاربران فعلی تان نیز شوید. 

گاهی واقعا طراحی وب سایت قدیمی به قدری پیچیده می شود که ما تصمیم می گیریم به جای دیگه یک نسخه جدید را طراحی کنیم اصلا وب سایت دیگری را راه اندازی نماییم که وب سایت جدید با طراحی جدید و استراتژی های نو بر روی یک دامنه جداگانه راه اندازی می گردد. بعد از اینکه از جنبه های مختلفی بررسی گردید و تاییدات لازم لحاظ شد به مرور صفحه های مهم سایت پیشین به سایت جدید ریدایرکت می گردد. 

 

خواندن 189 دفعه